עבודות איטום גגות


עבודות איטום גגות  אם נעשות על ידיי גורמים לא מקצועיים גורמות לא אחת לנזקים משמעותיים ! שכן בעיות האיטום בגגות  לא נפתרו והמצב אף מחמיר מה שגורם אי נעימות וטרדה למזמין עבודות איטום וזו גם הדרך שמובילה לעיתים לבתיי משפט וטרטורים .
אפשר להימנע מכך באופן פשוט שכמזמינים בעל מקצוע לעבודות איטום גגות יש לבדוק אם יש לו ניסיון והסמכה לביצוע עבודות איטום גגות  .
ודבר שני לבקש המלצות מלקוחות קודמים שני פעולות פשוטות שימנעו מכם עוגמת נפש מיותרת. בענף האיטום יש המון כשלים והשוק די פרוץ כשבאים חאפרים שאין להם מושג אלמנטארי שמחפשים קרדום לחפור בו רווחים על נוצות לא שלהם ולעולם יצוצו כול פעם מחדש עם שם אחר על כן התגייסו גורמים במשק כמו הטכניון משרד השיכון וחברות בנייה כדי לעשות קצת סדר בענף עבודות איטום גגות .
יש החלטה לתת גושפנקא לעוסקים במקצוע שרואים בכך ייעוד בחיים ומשתדלים להיות טובים
בתחומיי התמחותם ונפתחו קורסים בשילוב הטכניון ומכון התקנים למי שבאמת רוצים להשתפר ומי שמסיים את הקורס בהצלחה מקבל תעודה שמותנית בהשתתפות בכנסים מקצועיים עם חברות יצרניי חומריי האיטום ומהנדסים שמעדכנים על כול חידוש בענף , ואלה מפגשים פוריים של שיתוף פעולה של בעליי המקצוע עם מיטב היצרנים והיבואנים שהרוח הנושבת ממפגשים אלו תפסה כיוון חיובי שעוזר לכולם לבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר עם הבנה עמוקה של מה לעשות ואיך בנושא עבודות איטום גגות .
יש היום שני כללים ברורים במקרה של חילוקיי דעות שאין עליהם ערעור לביצוע עבודת איטום כלליות חייב בעל המקצוע בתעודת אוטם והחומרים שבשימושו צריכים לעמוד בתקן.
וכפי שאמרתי קודם אפשר לבדוק זאת ולחסוך כאב ראש .
אל תחפשו עבודה זולה שלבסוף היא מתבררת כיקרה ביותר ובמקרה הכי טוב תגיעו לבית משפט לבד שכן החאפר נעלם ולכו תוכיחו שאין לכם אחות !
עם יד על הלב כמי שלמד לומד ומתמחה עשרות שנים בענף האיטום והבנייה ישנם בעליי מקצוע שהתמחו בביצוע עבודות איטום גגות אלו אנשיי כבוד שייתנו את הנשמה הן בעבודה מקצועית , והן בשירות ואחריות .
אותם תחפשו את המומלצים על ידיי לקוחותיהם ! ותיהנו מחורף חמים ונעים בקן ביתכם.
טוב מה שנשאר זה לרקוד לגשם ולבקש שיבואו גשמיי הברכה שאנו כול כך זקוקים להם שאחרת גם לא הייה צורך לבצע עבודות איטום גגות .
אז בחיי זה נותן לי רעיון לצאת לאיזה גבעה נחמדה ולרקוד את ריקוד האינדיאנים שאני זוכר בנעוריי כשקראתי את קארל מאי על וינטו האינדיאני החכם ויד הנפץ הגיבור אולי זה יעזור.     
ואם לא גם ריקוד בגשם יכול להיות תחליף נהדר לריצת בוקר מרעננת .שלכם יעקב מגד איטומים     
                                 

איטום גגות תל אביב 


איטום גגות תל אביב מביא אותי להרהור נוסטאלגי על זמנים שכצעירים היינו רוקדים על גגות תל אביב במסיבות ימיי השישי המפורסמות של שנות השבעים והשמונים העליזות דאז ששמען הייה עובר מפה לאוזן שאז חיי החברה של הצעירים היו מתבטאים בעיקר במסיבות בבתים . עד שהחלה האופנה של מסיבות על גגות שהמטרה העיקרית שלה הייתה להכיר בניי זוג ישירות שלא כמו היום הבליינד דייטים דרך הפייסבוק והאינטרנט ששינה ללא הכר את המגע האנושי החמים . והקסם שהיו במסיבות אלו שבו יכולת לראות מה עומד לפנייך והמון רווקים ורווקות שהכירו על גגות בתל אביב הם בעליי משפחות שרואים את הילדים שלהם מלהטטים בסודות המחשב והאינטרנט שאולי מביא לבית את העולם ברגע עם מבחר הזדמנויות להכיר ולהתעדכן בלי מאמץ
אבל לדעתי אבד הקסם של ההתרגשות כשטיפסנו במדרגות לגגות בתל אביב בהתרגשות שאולי הנסיכה שלנו אוטוטו תתגלה במסיבה , או כמנגד האביר על הסוס הלבן .ואם היו אומרים לי אז שאעסוק בעתיד במקצוע של איטום גגות בתל אביב  הייתי צוחק ואולי בוכה כי כמו כולם אז חלמנו להיות שחקנים בהוליבוד ולא שזה לא נחמד לבצע איטום גגות בתל אביב העיר שבה נולדתי ועל הוליבוד אמשיך לחלום .
מי יודע אולי רגעים אלו היו רגעי קסם החיים של רבים וטובים בזמננו שכשהזמנו בחורה לרקוד עם מחוות יד די אצילית והיא הייתה נאותה לקום לסיבוב טנגו או צ'ה צ'ה באמת הרגשנו כנסיכים אני לא חושב שתמו ימיי הרומנטיקה של אז אבל הם מופיעים בגלגולים אחרים שאולי לפייסבוק יש יד בשינויי ולך תדע מה יקרה בדור הבא .
היתרון לבוא למסיבה היה שהיית חייב לבוא משופר בהופעה ! ולדעת לרקוד היה כרטיס ביקור למי שרצה להכיר חברה לחיים .
 ואוי לשמאלים החנונים המקרטעים שתמיד נשארו עם הלשון בחוץ והרקדנים הטובים היו זוכים בהכי יפות .
הרעיון לכתוב על זכרונות נעורים עלה במוחי בדיוק היום כשאני עסוק באיטום גגות תל אביב אז החום כנראה מביא זכרונות של ימים יפים על הלילות הקסומים של המסיבות של פעם על גגות תל אביב .
למסיבות אלו יכולת לבוא רק אם הכרת את המארגן או חבר של חבר שלו ומספיק הייה להביא בקבוק יין וקצת כיבוד שהשער הייה נפתח והיית מתקבל בברכה לא סלקטורים ולא יחצנים טוב גם לא היו התופעות של הערסים וחסרי תרבות שבאים מראש להזיק ולהתקוטט ומי חשב אז שאעסוק בכיף במקצוע של איטום גגות תל אביב כשרקדנו על גגות תל אביב .
חבר הייה מביא חבר והכרנו ברובנו אחד את השני כך שלא היו הפתעות ולא קרה כמעט שמישהי באה ולא מצאה לה בן זוג אין אפס .
בנות היו מצרך יקר והכבוד שהן קיבלו לוואי שהיום הייה כך .
טוב גלשתי מספיק לעבר וכעת נחזור לענייננו שהוא איטום גגות תל אביב שזה עיסוקי היום ולמרבה הפלא לא שכחתי לרקוד שזה עדיין טבוע בנשמה ככה בשביל הסבבה לדאוג שהפרנסה תשגשג עם המון תפילות לגשם שעם עוד חורף שחון כמו השנה היא תימס לנו בין הידיים .
איטום גגות תל אביב עם מיטב חומריי איטום הקיימים בשוק שבאים עם המון שנות ניסיון זה כמו קוקטייל משובח שעושה טוב לנשמה הן ללקוחות המרוצים והן לי שרוכש עוד לקוח מרוצה וממליץ חם .
בעקרון לאיטום גגות בתל אביב ובמרכז יש דרישה לזפת חמה או יריעות ביטומניות אבל לאחרונה המודעות שמחלחלת לתודעה היא של מעבר לירוק הן מבחינת שמירת הסביבה והן ההתנגדות להבערת אש ולכן הנטייה חזקה למעבר לחומרים ידידותיים לסביבה .
ומניסיוני רב השנים יש היום חומרים שעומדים יפה בהבטחות היצרנים שגם מעמידים מהנדס איטום או איש טכני מטעמם לליווי וייעוץ תוך כדיי ביצוע עבודת איטום גגות תל אביב והמרכז .
אגלה לכם סוד שהחברות האלו מוכנות לעמוד מול הקבלן במתן אחריות למספר שנים רב בתנאי שימלא אחר הוראות הביצוע של משחות האיטום הדו רכיביות פוליאורתנית הלבנות מהסוג הטוב מבלי לחפף שכן אם מיושמת כמות החומר במשקלה היחסי למטר רבוע ויש הקפדה על ישום הפריימר שהוא מרכיב משמעותי בתהליך הביצוע שיוצר ממברנה אחידה גמישה ובלתי חדירה למים מה גם שהלובן מוסיף על שמירת הבית מחום הקיץ ואין צורך לסייד בגמר החורף כול פעם מחדש .
איטום גגות תל אביב והמרכז מקבל את המענה הראוי לתקופתנו שיש בו אולי מין השילוש הקדוש של אטימה מוחלטת , לובן בעניים , ושמירה על סביבה ירוקה .
הנכון הוא כתל אביבי מלידה לבצע עבודות איטום גגות תל אביב בתל אביב ! אבל לא מתפנקים ונוסעים לכול מקום במרכז ששם רוצים לקבל את האדיבות והשרות הנהדרים שלנו מצוות גד איטומים


איטום גגות במשחות לבנות 


אומרים אין חכם כבעל ניסיון ומפה אפשר לכתוב את התרשמותי מעבודות שבוצעו באיטום לגגות במשחות לבנות  ממשפחת הפוליאוריטנים/אקרילים שקיימות בשוק האיטום בארץ ואנסה להתייחס כבעל מקצוע שעובד בשטח שנים רבות לנושא איטום גגות במשחות לבנות שזכיתי לעבוד איתם שבגדול יש להם את היתרונות לגגות לא גדולים שיש על הגגות קולטים , דודים , מזגנים , צנרות , מערכות מיזוג , אנטנות מאגרי מים וכולי ומומלץ לקוטג'ים ובתים חד קומתיים שעל הגג יש מערכות סולאריות , מזגנים ואנטנות או שילוב של גגות בטון בחלק הגג ורעפים בחלק אחר .
איטום קר שנעשה היטב לפי הוראות היצרן עם חומרים שקיבלו אישור תו תקן יכול להביא לתוצאות טובות ושלא לדבר על התועלת לסביבה ירוקה שכן אין צורך להדליק אש וגם הלובן שמתקבל נעים לעין ומפחית את החום משמעותית .
וישנה גם אפשרות של שילוב לאיטום גג בשילוב הלחמת יריעות ביטומניות בחלקיי הגג הישרים והפתוחים וכשמגיעים למפגשים של הציוד שמונח על הגג לעבור לאיטום משחתי במקומות היותר מסובכים שקשה להלחים יריעה שילוב שנותן מענה מצוין לגגות מסוג זה .
לביצוע איטום גגות במשחות לבנות  קר שעם נעשה היטב עם חומרים שבאמת עומדים בתקן שהיצרן מעמיד איש טכני מטעמו לבוא לייעוץ ולמתן הנחיות אפילו בגג קטן תוך כדי ביצוע עבודות איטום גגות במשחות לבנות ההצלחה תבוא בגדול בהזמנת איש טכני שלפעמים הוא גם מהנדס איטום אני מקפיד לדרוש אחריות על חומר האיטום שציפינו בו את הגג חופפת בנוסף לאחריות המקצועית שלי והעניין פה לכולם להצליח גם יצרן חומר האיטום שבהרבה מקרים שולח מתוצרתו לרחביי העולם וגם לבעל המקצוע שרוכש לקוח מרוצה וממליץ .
להצלחת עבודות איטום גגות במשחות לבנות  שמותז או מצופה יש להכין היטב את הגג ולא לחסוך בחומר מומלץ תמיד להוסיף לנוסחת המשקל הנדרש למטר מרובע כחמש עשרה אחוז עבור ציפוי הרולקות ושולי המעקה .
אנו פועלים לפי השיטה שאפרט למטה ויש עוד שיטות שכול בעל מקצוע ושיטותיו עימו מניסיון של שנות עבודה 
שלב א ניקוי הגג מכול חפצים מיותרים , והגבהת קולטים ,דודים , מזגנים , וכבלים שלב ב הסרת וקילוף כול נפיחויות וגבנונים משטח מישור הגג 
שלב ב שהוכיח את עצמו אפילו שיהיו כאלו שירימו גבה הוא שלב שטיפת המישור במכונת שטיפה מקצועית בלחץ של 150 בר (אטמוספרות)הנותנות תוצאות נפלאות בהורדת וניקויי כול הסוליפתים , מלחים ,כימקלים ,שהצטברו עם השנים שכן החומר הכי טוב לא יעמוד בתשתית מאכלת והשטיפה כבר נותנת נקודת התחלה מצוינת להמשך .
שלב ג ביצוע תיקונים בכול המקומות הנדרשים בחומרים שיועדו לכך ואין יצרן שאין לו חומר מעולה שעומד בצורך לתקן החורים והסדקים כהכנה לחומר שלו מה שיבוא לאחר מכן כציפוי העיקרי של הגג בחומר איטום לבן עמיד למים שלב ד במקומות שיש בורות או שקעים הטוב ביותר להלחים יריעה ביטומנית בעובי 5 מ"מ אפילו בכמה שכבות עד ליישור השטח ויש בפעולה זו יתרון ממריחת צמנט פורטלנד כמדה כי היריעה בפני עצמה אוטמת בנוסף ליישור השטח .
שלב ה  יציקת רולקות בטון משופרות בפולימרים בכול מפגשיי מישור הגג עם המעקות או בליטות מובנות שלב ז מריחת פריימר לפי הוראות היצרן בכול השטחים מיעדים לאיטום משחתי קר לבן .
שלב ז התזת החומר שבחרנו בלי להתקמצן באחידות והקפדה על עובי אחיד ולפעמים צריך להשתמש בדיזה כפולה בהתאם להוראות היישום של החומר בגדול יש הרבה מינים וסוגים של חומרים משחתיים לבנים שמיועדים לאיטום גגות והנה כמה דוגמאות מהמבחר הקיים בארצנו


מאסטר גג 


מאסטר גג –חומר איטום פולימרי לבן בוהק עמידות גבוהה לתנאי סביבה קשים מתאים להתזה או מריחה על גגות ישנים המצופים בזפת או יריעות ביטומן . וגם לאיטום ולציפוי גגות חדשים מרובי מתקנים וצורות גיאומטריות שעליהן קשה ליישם יריעות איטום. כן מתאים מאסטר גג לשיקום מערכות איטום בגגות קלים. משלב פוליאוריתאן ופולימרים מתקדמים בעלי עמידות גבוהה למים עומדים


מולטיגג מולטיגג - חומר אטימה פולימרי שמיועד לאיטום גגות.  

 

המולטיגג הנו חומר אטימה פולימרי משחתי, עם עמידות גבוהה במים עומדים שהוכיח את עצמו  ליישום במריחה או בהתזה. מתאים לאיטום גגות חשופים על גבי מגוון רחב של תשתיות : משטחי בטון, זפת ישן, גגות עם יריעות ביטומניות או גגות עם חומרים אקרילים או פוליאוריטנים ישנים.                                                                          

סיקה ליסטיק 450


סיקה ליסטיק 450 SIKA LASTIC ממברנה פוליאוריתנית חד רכיבית לבנה בעלת גמישות אלסטית גבוהה לאיטום גגות ומשטחים מישוריים באופן מוחלט ויעיל כממברנה אחידה וגמישה שמכילה גם פוליאורתן חד רכיבי בגוון לבן שבנוסף לתכונות האיטום היא גם עומדת בקרינת קרני U.V חוזק ההדבקה מעולה ובעלת תכונות של עמידות בשורשים     

                                                               
אינפוז H20


אינפוז H20 משחת איטום וציפוי דו-רכיבית פוליאורתנית על בסיס מים, בעלת יכולת הדבקה מעולה ועמידות גבוהה לתנאי סביבה קשים. תאור המוצר: אינופז H2O הינו חומר איטום פוליאוריתני דו רכיבי על בסיס מים המהווה פיתרון מושלם לאיטום. המוצר מורכב ממשחת איטום לבנה (מרכיב A) וממשחה שקופה (מרכיב B). מטרות השימוש: אינופז H2O משמש לאיטום וציפוי גגות , איטום גגות בעלי צורות גיאומטריות מורכבות, לשיקום והקטנת עומס חום בגגות המצופים יריעות, גגות פח, גגות PVC ועוד. אינופז H2O . בעל אישור ממכון התקנים הישראלי. 

 

אקרילפז סופר


אקרילפז סופר חומר איטום וציפוי לבן מחוזק בסיבים טבעיים המיועד לאיטום גגות. תאור המוצר: אקרילפז סופר הינו חומר איטום לבן המושבח בסיבים טבעיים המחזקים את שכבת האיטום. מטרות השימוש: איטום והלבנת גגות, איטום והלבנת סיפוני ספינות. יתרונות • יוצר שכבת איטום הומוגנית ואחידה. • מוריד את עומס החום במבנה. • עמיד לקרינת .UV • קל ונוח ליישום. • ידידות לסביבה.

מסטיגג משוריין


מסטיגג משוריין מסטיגג משוריין הנו חומר אטימה משחתי, בגוון לבן, המיועד לאטימת גגות בטון או גגות עם שכבת זפת החומר אוטם את הגג בשכבת ציפוי לבנה אשר אף מגינה על הגג מקרני השמש. לחומר עמידות בטווח טמפרטורות רחב והנו בעל כושר גמישות של 300 אחוזים. עמיד לקרינתU.V עמידות למים ידידותי לסביבהטופגג משוריין


טופ גג משוריין הינו ציפוי אקרילי גמיש משוריין בסיבים לאיטום גגות מיועד לציפוי גגות בעל עמידות בכול תנאי מזג האוויר ומונע חדירת מים וחום החומר הינו גמיש ומונע הופעת סדקים נימיים על משטח הגג הטופ גג יוצר שכבה עבה לבנה האוטמת את הגג והחוסכת את הצורך להלבין את הגג כול שנה בקיץ ולכן מונעת את התחממות הבית . מכיל תחליב אקרילי , תערובת אקרילית על בסיס מים , חומרים מינרלים וסיבית שיריון פוליגג משוריין בעל גוון לבן מכיל סיבים סינטטיים לשריון וחיזוק היריעה יוצר יריעת איטום אלסטית וחזקה עמידות גבוהה בתנאי מזג אוויר שימושים עיקריים- לאיטום ולהלבנת הגג. מתאים ליישום על מגוון רחב של תשתיות: בטון חשוף, יריעות ביטומניות, לוחות אסבסט, קצף פוליאורתן, זפת (לפחות שנה לאחר היישום) ופח איסכורית • קל ליישום גם במשטחי עבודה מורכבים ומפותלים-מוריד את הטמפ' הכללית של המבנה ואוטם מפני חדירת מים-ידידותי למשתמש ולסביבה.

 

פוליגג משוריין

 

חומר איטום לבן משוריין לאיטום והלבנת גגות משופעים  5 שנות אחריות 
תכונות·    בעל גוון לבן
       מכיל סיבים סינטטיים לשריון וחיזוק היריעה
       יוצר יריעת איטום אלסטית וחזקה
       עמידות גבוהה בתנאי מזג אוויר
שימושים עיקריים

     לאיטום ולהלבנת הגג. 
מתאים ליישום על מגוון רחב של תשתיות: בטון  חשוף, יריעות ביטומניות, לוחות אסבסט, קצף פוליאורתן, זפת (לפחות שנה לאחר היישום) ופח איסכורית
קל ליישום גם במשטחי עבודה מורכבים   ומפותלים
מוריד את הטמפ' הכללית של המבנה
ידידותי למשתמש ולסביבה

                                                             
קיימים בשוק עוד חומרים בנושא איטום גגות במשחות לבנות שמצטיינים במחירם הזול אבל זה כמו להפריח יונים חרמנים למקום שיש יונות חתיכות בתקווה שהם יחזרו אז באמת הם לא יחזרו טוב ומי היה חוזר    


לסיכום חומריי איטום משחתיים קרים הנושאים תו תקן והיצרן מעמיד איש טכני  מקצועי שלפעמים גם בא לשטח לתת חוות דעת על סדר הפעילויות של יישום החומר יכולים לתת פתרונות טובים לאיטום הגג                                                                
                                                

איטום גגות בהרצליה ורמת השרון


איטום גגות ביריעות ביטומניות נותנות פתרון נפלא לבעיית חדירת מים מגגות בבתים לא חדשים לתוך התקרות בתנאיי שבביצוע עבודת איטום הגג ובסוג היריעה יתמלאו מספר נתונים שהם נכס צאן ברזל בעולם האיטום שעל מזמין העבודה לדרוש ועל איש הביצוע להקפיד על מילויי התנאים האלמנטאריים הנדרשים כדיי לקבל מערכת איטום טובה שתתפקד לשנים רבות ותעמוד במילוי המשימה של איטום גגות בהרצליה ורמת השרון בכבוד .
כלל ראשון : יש לוודא שכול פתחי הניקוז מונמכים מפניי הגג ואינם סתומים שכן עם השנים החורים מוצרים מכול מיניי סיבות ופה יש להקפיד לקבל פתח בקוטר 4"צול שייתן מענה טוב לזרימת מים חזקה בעת גשמים כבדים .
יש מצבים שצריך לחצוב ולהתקין יציאות (חדשות שטוצרים ) מפח מגולוון עם פלטת פח שמולחמת לשטוצר לצידו הפנימי של הגג כדיי שהיריעה תולחם על הצלחת דבר שימנע את צרת עקב אכילס של הגג שרוב בעיות הנזילות נמצאות באזורים אלו פרט קטן שמונע צרות גדולות .
ובעל מקצוע בענף איטום יודע זאת וידע לבצע את פעולת האיטום הנדרשת במקרה הצורך ומובטחת לו הצלחה ראשונית בעת איטום הגג.
כלל שני באיטום גגות : יש לבדוק את השיפועים בגג וברוב המקרים כמה שיפורים הן על ידיי מילוי בורות בחומרים קלים , והן עיי הלחמת יריעות אחת על גב השנייה שיתנו גובה מנימלי שנדרש להריץ את המים לנקודות הניקוז , ורק במקרים שכול הפעולות האלה לא יעזרו בעבודות איטום יש לבצע שיפועים 2% בבטקל שיובא רק על ידיי חברה שעובדת לפי התקנים ומביאה אישור בכתב ממפעל יצור החומר ושעת לקיחת החומר שצריכה להיות בסמיכות לביצוע הפעולה .
אבל לא לפניי שבודקים אם העומס של יציקת הבטקל לא מסוכן לגג ומתאים לכושר ההעמסה של הגג ואפשר לעשות תחשיב עומסים לפני היציקה כפי שאומרים-סוף מעשה במחשבה תחילה-
כלל שלישי של איטום גגות להקפיד על איכות היריעות ולוודא שיש תו-תקן יריעות ביטומניות מורכבות מחומר משוריין עשוי מסיבי פוליאסטר או סיבים אחרים לא ארוגים מספגים במאסה ביטומנית.
חומר השריון מצופה משני צדדיו בביטומן מושבח בפולימרים.
גמר עליון של היריעה עשוי מחול סיליקה או אגרגט בהיר (לבן), כהגנה נגד קרינה ליריעות חשופות לשמש. גמר תחתון של היריעה הינו פוליאתילן המונע הידבקות פנימית ביריעה כשהיא מגולגלת. יריעות ביטומניות מיוצרות בעוביים שונים בדרך כלל 4-5 מ"מ ומשווקות בגלילים בתום תהליך ההספגה בחומר השריון מצופה משני צידיו במסה ביטומנית המושבחת בפולימרים פלסטומרים (APP) או פולימרים אלסטומריים (SBS).
בתום תהליך הציפוי, הפן העליון של היריעה מצופה בחול סיליקה או אגרגט בהיר (לבן) כהגנה נגד קרינה ליריעות חשופות לשמש, על הפן העליון של היריעה מודפסת כתובת המזהה את סוג היריעה ומספר שנת הייצור.
הפן התחתון של היריעה מצופה בפוליאתילן המונע הידבקות פנימית ביריעה כשהיא מגולגלת. אריזת היריעות הביטומניות מתבצעת על ידי גלילת היריעה וסימונה באמצעות שלושה סרטי הדבקה מודפסים המזהים את סוג היריעה בהתאם לדרישות התקן הישראלי 1430 חלק 3.
היריעות הגלולות מונחות על גבי משטחי עץ ונעטפות בשרוולי פוליפרופילן מתכווץ בחם. משטחי היריעות מזוהים על ידי מדבקות עם ציון שם המוצר, סוג, עובי ומספר מנת הייצור.
יש מצבים שיש צורך בגגות מסוימים להתקין נשמים כול 50 מ"ר והחשוב ביותר יש להרים את כול קולטי השמש המזגנים וכו"ליי על בלוקים לפחות בעובי 7 ס"מ אפשר גם אבנים משתלבות על מנת שלמיי הגשם תהי זרימה טובה לכיוון יציאות המים ויינתן מענה טוב לאיטום הגג שבוצע .
כדאי ורצויי לבצע רולקת חיזוק לגובה מינימלי של 30 ס"מ לגובה המעקה חשוב לנושא איטום גגות ובעוד הוצאה כספית לא גבוהה יידרשו גם גמר בפסי אלומיניום מחוברים בברגים ואטומים בפלקספז או סיקה פלקס .
ונסיים עם חיוך הומוריסטי : המהדרין יתלו פרסת סוס על הגג ככה נגד עין הרע ואפילו צרור שומיות עושה את העבודה. טוב קצת לצחוק לא עולה כסף וכמה שזה בריא . שלכם יעקב איש השטח שאוהב את האויר הנקי הגנים העצים והתושבים הנחמדים של הרצליה ורמת השרון ומפה אפשר להבין את ההדגש של איטום גגות בהרצליה ורמת השרון               

 

איטום גגות אסבסט

היו זמנים שעדיין לא הייתה מודעות לסכנות שיש לאסבסט ולמוצריו ובהרבה בתים השתמשו לקירוי מרפסות , בהרחבות ,ותוספות בבתים באסבסט שנקנה במפעל ישראלי .
בזמנו  עדיין לא הייתה מודעות לסכנות בסיבי האסבסט וזו אחת הסיבות שיש לבצע כראוי איטום גגות אסבסט
בזמנו האסבסט הייה הפתרון המושלם לתקופה דאז שהשתמשו בו למגוון פעולות החל בקירוי גגות וכלה בשימוש לצינורות הסקה וניקוזים תת קרקעיים ומפה בא הצורך לבצע איטום גגות אסבסט .
היום ידוע וברור מעל לכול ספק שהאסבסט מסוכן לאדם ולסביבתו ופגיעתו רעה ובלתי ניתנת לתיקון ועל כן הוציאו תקנים שאסרו על הייצור והשימוש בו וייצורו הופסק לחלוטין לאחר שעובדיי המפעל בארץ חלו .
אבל עובדות לחוד ומציאות לחוד שכן אני נתקל בעבודתי בהרבה מקרים שיש דירות ומבנים שעדיין הקירוי מעל מרפסת בולטת או סגירת חדר בגג ובחצר שעדיין הגגות עשויים מאסבסט ויש בעיית חדירת מים או מהחיבור לקיר מחוסר פלשונג פח או סתם חורים שהתרחבו בקידוחי הברגים .
וידוע שהאסבסט מסוכן בעיקר בזמן שבירה או קדיחה ולפעמים הוא מתפורר מאיליו עם השנים .
והדבר הטוב ביותר שאפשר להציע הוא לפרק את האסבסט על ידיי קבלן מורשה לכך בעל רישיון ממשרד העבודה לפרוק מוצריי אסבסט ולהחליף לגג קל .
קיימים בשוק מגוון מוצרים לא יקרים שיכולים להחליף את האסבסט המסוכן בעיקר בזמן שבירה או קדיחה שלפעמים הוא מתפורר מאיליו עם השנים כגון איסכורית כפולה עם חומר ביניים בידודי או פוליגל/פוליקרבונט , שכן מטבעם חומרים אלו לא יקרים מדיי ונותנים פתרון מצוין להחלפת גג האסבסט לשווה ערך והרבה יותר גם מבחינה אסטטית וגם מבחינה בריאותית.
נראה לפי הפעמים שהוזמנתי לביצוע עבודת איטום גגות אסבסט שבמציאות הקיימת היום לא כולם ממהרים להחליף ולהיכנס להוצאה זו שאמנם היא לא יקרה בשמים אבל כול אחד וסיבתו עימו .
ויש פתרון שיכול לעזור המון למי שלא בשל עדיין להשקעת החלפת הגג הן מבחינת מניעת חדירת המים והן מבחינה בטיחותית .
לצפות את האסבסט לאחר שטיפתו היטב במאסטר-קאפ או בחומרים פולימרים כמו מסטיגג משוריין בסיבים פולימרים או מאסטרגג ולהקפיד על שטיפה ומריחת פריימר ראשוני ורצויי ומתבקש לוודא שחיפויי המחבר של קירוי הגג לקיר יעשה עם פלשונג (מחבר מפח מכופף כקפיץ ) עשוי מפח מגולוון ממולא בסיליקון משובח ואם יש גישה לתחתית הגג גם לצפות את החלק הפנימי מה שמונע מחלקיקי האסבסט להתעופף ולהזיק לבריאות כי לבריאות באמת אין מחיר ומה שאנו רואים מכאן קשה לראות משם .
אם עבודת איטום גג האסבסט נעשית כהלכה אפשר לתת אורך חיים לגג הקיים לעוד כמה שנים טובות למרות שההמלצה שלי היא להחליף אבל בשום אופן לא להישאר חשופים לאסבסט ולעשות אפילו את המעט ביותר כפי שציינתי לעיל כול פעולות האיטום שמניתי כאן טובים בהחלט לאיטום גגות קלים כמו איסכורית או מגוון גגות שעשויים מפי-וי-סי או פרספקס . 

איטום גגות מבניי חדר המדרגות 


קיימת תופעה בהרבה בתים ובניינים שיש הזנחה תחזוקתית של מבנה חדר מדרגות עליון שמטבעו הוא בולט וחשוף למפגעיי מזג האוויר יותר מיתר חלקיי הבניין .
הסיבות לכך הם פשוטות יחסית המבנה העליון של חדר המדרגות שלעיתים צמוד לו חדרון כעין חדר כביסה שבנו בזמנו לשימוש כול הדיירים שייך לכול הדיירים ולא שייך לאף אחד .
מין שטח הפקר שברוטינת החיים כבר אף אחד לא עולה לגג שלא כמו בזמנים של תל אביב הקטנה שעקרות הבית היו עולות לכבס ולתלות כביסה ולפעמים הבעלים עצמם ועל הגג עפו חגיגות של קצף ובועות סבון .
הייה נחמד לדעתי להחזיר קצת את מחוגיי השעון לאחור אבל העולם התקדם יש היום מכונות כביסה וייבוש וכול אחד מלך בביתו ומי שנשאר לא מטופל זה המבנה העליון של חדר המדרגות שכמעט ואין בו שימוש להוציא איש דודים או חברת ייס שבאה לתקן את האנטנה , אפילו אני שגר בקומה ראשונה שנים לא עליתי לגג ולראות את מצב התקרה והקירות במבנה העליון אבל עקב עבודתי יצא לי כן לראות לבניינים שאני מוזמן לאחר שהתקרה העליונה ולפעמים גם הקירות נפגעו עד כדיי שברזלים קונסטרוקטיביים החלידו ונחשפו לאחר שדחו את הבטון סביבם מקורוזיה שמנפחת את הברזל וראיתי מצבים שתקרת חדר מדרגות עליונה הגיעה למצב של כמעט התמוטטות כתוצאה מחוסר איטום מבנה חדר המדרגות .
אין פה אשמים פשוט מה שלא רואים מול העין לא שמים לב מטבע הדברים שכול אחד עושה למען ביתו וידאג תמיד לתקינות הקירות והתקרות ובמקרה של מפגע יזמין בעל מקצוע לאיטום ושיפוץ .
וכאן יש תופעה מאוד מעניינת שחוזרת על עצמה בהרבה בתים שהוזמנתי לתת פתרון בנושא איטום גגות מבניי  חדר המדרגות כשהגיעו מים עד נפש לתקינות המבנה העליון של חדר המדרגות כנראה המצאה ישראלית כשוועד הבית מזמין איש איטום בתקופת גמר האחריות לאטום את הגג הכללי של הבניין ואין ספק שעבודתו בוצעה על הצד הטוב ביותר שאחרת לא היו מזמינים אותו שוב בגמר תקופת האחריות וזה קורה וקרה איש האיטום משקיע בעבודה ובחומר באיטום הגג הכללי אבל כאילו לפי חוק מרפי כשמגיע לאיטום גגות מבנה חדר המדרגות בדיוק נגמר החומר הפועלים עייפים , והסולם רעועה , אז קצת מחפפים , יציאות המים נשארות סתומות , יש חוסר ברולקות בטון סביב והדודים,קולטים , ואפילו אנטנות ייס ממשיכות לחגוג , עוד לא נתקלתי באיש/אשת וועד שיטפסו על סולם לבדוק ביסודיות את עבודת האיטום על גג המבנה רואים את הגג העיקרי שנראה יפה ומסתפקים על הסמוך עלי הידוע .
וכך נוצר המצב של עשרות שנות הזנחה של התפוררות התקרה , קירות המבנה ופגיעה בברזלים הקונסטרוקטיביים של היציקות והעמודים ,
ומפה בא המאמר שאמור להאיר את נושא איטום ושיפוץ מבנה עליון של חדר המדרגות שכבר לא מספיק להעמיד סולם צבעים אלה חובה לבנות פיגום פנימי ולבצע עבודה יסודית של תיקון בטונים פנימי וחיצוני ,תיקוני טיח מסיביים ואיטום מושלם כולל החלפת יציאות המים וכול מה שנדרש כדי שהבנה יקבל ארכה לשנים רבות של בריאות וחוזק אז איך אומרים הדג מסריח מהראש אז בואו נחליף לראש משופץ ואטום שידיף לבטח ריח נעים של צבע טרי ולובן לעניים ולא כמו בתמונות כלמטה